Hastane Etiketi

Hastane Etiketi Nedir?

Günümüzde yaşanan teknolojik ilerlemeler hayatımızın hemen her aşamasında yaşamımızı kolaylaştıran gelişmeleri bizlere sağlamıştır. Sağlık Bakanlığı’nın 2010 yılında ilaç takip ve izleme sistemini devreye alması ile hastane ziyaretinde bulunan tüm hastaların tedavi süreçlerinin etkin kontrol ve takip edilebilmesi sağlanmıştır.

Bu takip süreci ile birlikte tüm hastaların kayıt ve tedavi süreçleri her ne kadar Bakanlığın ve hastane yönetiminin dijital ortamlarında kayıtlara alınmış olsa da süreç esnasında kullanılan ve arşivlenen matbu evrakların hastalar arasında karışmaması ve hataya mahal vermemesi için üzerinde özet kişisel bilgilerin bulunduğu etiketlere ihtiyaç olmuştur.

Hastane etiketlerinin belirli bir malzeme çeşidi boyutu ve şekli yoktur. Burada verilecek karar sürecin en az maliyetli ve en az iş yükü ile ilerlemesine dayanmaktadır. Gün içerisinde binlerce insanın on binlerce tahlil ve sürece dahil olmasından dolayı çok yüksek adetlerde etiket sarfiyatı bulunmaktadır. Bu sebeple asgari bilgilerin yazdığı etiket tasarımları yapılarak optimum ölçülendirme yapılmış olur.

Ülkemiz genelinde hastanelerde kullanılan etiket ölçüleri 60mm x 30mm ölçülerinde etiket kullanılmaktadır. Etiket çeşidi olarak ekstra bir malzeme kullanımının hem iş yükü hem de maliyet oluşturmasından dolayı termal kâğıt etiketler tercih edilmektedir. Termal etikette yaygın olarak saklama süresinin daha uzun olmasından dolayı Lamine Termal etiket tercih edilmektedir.  Yapışkan türü olarak ise eğer laboratuvar ortamında kullanılmayacak ise standart akrilik yapışkanlı termal etiketler tercih edilmektedir.

Uğurlu Etiket, sürekliliğin sağlandığı kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile müşterilerine çözüm sunmaktadır. Üretmiş olduğu tüm ürünler ile ilgili tüm MSDS, TDS, Contact v.b. belgelere sahip olup ayrıca gerekli ISO kalite yönetim belgelerine sahiptir.

One thought on “Hastane Etiketi Nedir?”

  1. Zeynep K. dedi ki:

    Çok açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkürler, başka bir blog yazınızda termal etiket çeşitlerinide anlatabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir